
Be abejonės, prancūziškas šampanas yra pats populiariausias gėrimas pasaulyje. Tačiau reikia nepamiršti, jog Italija nenusileidžia ir pasaulį vis labiau užkariauja populiarėjanti Prosecco vyno gėrimas. Sakoma, kad skaniausias Prosecco vynas – Italijos pasididžiavimas.
Prusecco gaminamas šiaurės Italijoje, nes ten labai palankus klimatas. Nuo šalčio teritoriją saugo Alpių kalnai, o nuo Adrijos jūros atslenka šilto klimato srovės. Vasaros čia šiltos, o žiemos krituliai tikrai nėra stingdantys nei žmonių, nei vynuogių.
Pagal burbuliukų stiprumą ir intensyvumą Prosecco skirstomas į tris kategorijas:
- Prosecco DOC Spumante yra pati populiariausia rūšis. Pagal cukraus kiekį ši rūšis būna briutas, sausas, pusiau sausas ir saldus.
- Prosecco DOC Frizzante pasižymi silpnesniais greičiau išgaruojančiais burbuliukais.
- Prosecco DOC Tranquillo yra mažiausiai populiarus gėrimas. Tai negazuotas gėrimas. Tačiau tikrai nereiškia, jog jis nekokybiškas ir neskanus. Nebandėte? Tikrai verta paragauti. Galbūt atrasite savo pietų stalo šedevrą.
Žinokite, Prosecco laikomas puikiu aperityvu, tačiau jis gali būti pridedamas prie lengvų šaltų patiekalų, tokių kaip prosciutto su melionu, jūros ešerių karpacio ir šviežių mocarelos salotų. Kaip matote šio gėrimo panaudojimo galimybių – begalė. Be to, nebijokite derinti sausą Prosecco su suši. Dieviškas derinys. Galimos ir saldesnės versijos. Sakykim, su vaisių salotom ir drebučiais.
Galiausiai šiek tiek istorijos. 1868 m. Antonio Carpenet pirmą kartą sukūrė putojantį vyną (Vino Spumante) iš vietinių Treviso veislių. Jos tikslas buvo gaminti kokybišką putojantį vyną. Iš pradžių jis buvo vadinamas itališku šampanu. Betgi prancūzai čia nepalenkiami ir su tuo nesutiko. Šampanas tik jų išradimas ir taškas. Antonio tuo metu buvo garsus mokslininkas, kai pradėjo eksperimentuoti su įvairiais metodais ir protokolais. Todėl visai nesunkiai Prosecco buvo pavadintas putojančiu vynu. Visi liko patenkinti.